بلیط هواپیما لحظه آخری سالوا سفر
10 جاذبه مسیر تفلیس به باتومی

10 جاذبه مسیر تفلیس به باتومی

تعرفه تبلیغات در سایت

 

10 جاذبه مسیر تفلیس به باتومی

 

 

1- خرید میوه های محلی

 

2- دیدار از کلیسای جامع "سورامی"

 

3- نان خوش طعم نازوکی

نان شیرین محلی به نام "نازوکی" یکی از سوغاتی های خوشمزه ای است که فقط در جاده باتومی وجود دارد. نازوکی نوعی نان سنتی شیرین است که روی آن را با شیره انگور شیرین و تزئین نموده اند. نازوکی را بعد از سورامی و در کنار جاده خواهید دید. زنان فروشنده روستایی در آلاچیق های چوبی در کنار جاده به پخت تنوری و فروش "نازوکی" مشغول هستند.

4- گلدان های قرمز 

 

5- صومعه سنت جورج و نقاشی های دیواری 

 

 

6- کافه های "زستافونی"

 

7- کوتایسی

کوتایسی دومین شهر پر جمعیت گرجستان است. معماری غالب در شهر کوتایسی، سبک مدیترانه ای است. کلیسای "باگراتی" در کوتایسی، یکی از مشخصه های معماری خاص کوتایسی محسوب می شود. این کلیسای یکی از آثار تاریخی و میراث فرهنگی گرجستان است که در سازمان ثبت جهانی شده است.

 

8- گرجستان مینیاتوری

 

 

 

9- انگشت های سبز

کلبه های سبز، ساخته شده با شاخه های بامبو و گیاه چای در کنار جاده، جای مناسبی هستند برای گرفتن عکس سلفی!  خرید شاخه های بامبو به عنوان سوغاتی از کشور گرجستان نیز یکی دیگر از کارهایی است که می توانید انجام دهید.

 

 10- سواحل سیاه

دریای سیاه و ساحل سیاه پوشیده از سنگ های آتشفشانی در منطقه "اورکی" دیدنی است و دلیل نامگذاری دریای سیاه را شاید بتوان همین سنگ و ماسه های سیاه دانست.

 

نویسنده : milad sohrabi manesh بازدید : 10 تاريخ : سه شنبه 7 آذر 1396 ساعت: 23:38
برچسب‌ها : گرجستان, تفلیس به باتومی, باتومی به تفلیس, جاذبه های تفلیس, جاذبه های باتومی, دیدنی های باتومی, دیدنی های تفلیس, رستوران های باتومی, رستوران های تفلیس, باتومی گرجستان, تفلیس گرجستان, سفر به باتومی, سفر به گرجستان, بلیط باتومی, بلیط گرجستان, سفر ارزان باتومی, سفر ارزان تفلیس, مسیر تفلیس به باتومی, مسیر باتومی به تفلیس, نان نازوکی تفلیس, نان نازوکی باتومی, ,