بلیط هواپیما لحظه آخری سالوا سفر
اطلاعات کامل سفر به گرجستان

اطلاعات کامل سفر به گرجستان

تعرفه تبلیغات در سایت

گرجستان

 

اطلاعات کامل سفر به گرجستان

 

به زبان گرجی: საქართველო، Sakartvelo

 

گرجستان در اروپای شرقی است.

 

گرجستان در ساحل شرقی دریای سیاه قرار دارد و به جنوب روسیه و شمال ترکیه، ارمنستان و آذربایجان وصل است.

 

گرجستان بخشی از اروپای شرقی است که مرز این قاره با آسیا را در بر می گیرد.

 

گرجستان تقریبا به اندازه استان یزد است و در عرض جغرافیایی کشورهایی مانند بلغارستان، فرانسه و نیویورک قرار دارد.

 

گرجستان دارای مقادیر منحصر به فرد از تنوع زیستی و طبیعی است.

 

گرجستان ترکیبی قابل توجهی از مناظر طبیعی کوهستانی و آبهای سطحی را شامل می شود، از قله های بلند کوه تا دره ها و سواحل دریای سیاه.

 

گرجستان کشوری در حال توسعه است اما به سرعت در حال بهبود و ارتقائ سطح زندگی است.

 

گرجستان دارای سطح بسیار پایین در زمینه جرم و فساد است.

 

از اواسط سال 2000 تا کنون، زیرساخت های گردشگری گرجستان به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است و تعداد گردشگران بازدید کننده از دریای سیاه نیز چندین برابر افزایش یافته است.

 

 مناطق گرجستان

 

آشنایی با گرجستان

 

گرجستان دارای یک فرهنگ متمایز و یک تاریخ غنی است که می تواند از دوران قدیم کلاسیک و فراتر از آن باشد.

 

باستان شناسان، قدیمی ترین آثار شناخته شده از تولیدات کشاورزی و انگور و مشتقات آن را، مربوط به 8000 سال قبل از میلاد، در گرجستان را یافته اند.

 

با توجه به سابقه طولانی گرجستان در زمینه باغداری، انگور یکی از نمادهای ملی گرجستان است، معماری و دکوراسیون قرون وسطایی، حکاکی و نقاشی های تزئینی، حتی حروف الفبای فعلی، با اشکال شکل خاص خود، به نظر می رسد مانند حلقه ها و پیچ و تاب و انگور باشد.

 

مردم گرجستان دارای فرهنگ متمایز هستند، گرجی ها با روس ها، ترک ها و یونانیان ارتباط ندارند، و هیچ ارتباط قومی و زبانی با ملل دیگر که آنها را احاطه کرده اند ندارند.

 

نظریه های علمی وجود دارند که گرجستان را به ساکنان باسک و کورسیک در جنوب غربی اروپا پیوند می دهند، اما شواهد قطعی در مورد این وجود ندارد.

 

برای قرن ها، گرجی ها در مبارزات قدرت علیه بزرگترین امپراتوری های جهان (روم، مغول، بیزانس، ایران، عثمانی و روس) جنگیده و مغلوب شده اند، اما با این وجود آنها توانسته اند هویت خود را حفظ کنند.

 

با توجه به این تاریخ طولانی، گرجستان با تعداد زیادی از آثار باستانی، صومعه ها و سایت های میراث جهانی یونسکو پوشیده شده است که از جنگ ها و ناهنجاری های زیادی جان سالم به در برده اند.

 

اکثریت گرجی ها مسیحی ارتدوکس شرقی هستند که شامل یونانی، روسی و دیگر ادیان اروپایی است. صرف نظر از روسیه، گرجستان تنها کشور مسیحی ارتدوکس در منطقه است (بر خلاف باور عمومی، ارمنستان هم دارای مذهب ارتدوکس شرقی است ولی کلیسای جداگانه ای برای خود دارد).

 

فرهنگ گرجستان به شدت تحت تأثیر مسیحیت قرار دارد، اما مردم گرجستان به همان اندازه که مسیحی هستند به ادیان دیگر نیز احترام می گذارند.

 

بخش بزرگی از گرجی های مذهبی، عمدتا ایمان خود را نمایشی دانسته و به مناسک و شعائر مسیحیت همچنان پایبند هستند و به دلایل تاریخی و فرهنگی بعنوان مردمانی مسیحی شناخته می شوند.

 

اکثریت مردم گرجستان تنها در موارد خاص به کلیسا می روند و تعطیلات مذهبی بیشتر در مورد جشن ها و حفظ سنت های دینی است.

 

بسیاری از تابو های مذهبی در گرجستان عمومیت یافته اند، اما به طور گسترده و در حریم خصوصی، فرهنگ ملی و پیچیده گرجستان و هنجارهای محلی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

 

منبع دقیق نام گرجستان هرگز شناخته نشده است، اما تعداد زیادی از نظریه های مربوط به مبدا آن وجود دارد. بعضی از آنها منشأ اسم گرجستان را محبوبیت "سنت جورج" در میان گرجی ها توضیح داده اند (سنت جورج نماد ملی گرجستان نیز شناخته می شود).

 

دیگران نام گرجستان را به کلمه یونانی γεωργός ("کشاورزی") یا برخی به ریشه های زبان فارسی پیوند می دهند. مردم گرجستان معمولا به شما می گویند که این نام مربوط به "سنت جورج" است، زیرا این توضیح نزدیک ترین توضیح به قلب آنهاست.

 

 

تاریخ گرجستان

 

مرور تاریخی گرجستان

 

دوره های کلاسیک و قرون وسطی:

در اسطوره های یونانی، سواحل غربی گرجستان خانه "پشم طلایی" معروف است که جیسون و آرگونات به دنبال آن بوده اند.

 

استفاده از پشم گوسفند طلایی در اسطوره ها، به فعالیت های باستانی گرجستان بر میگردد که در آن دوره باستانی با استفاده از الک و غربال هایی که از پشم ساخته می شده، برای غربال کردن گرد و غبار طلایی که از رودخانه های به دست می آمده استفاده می کرده اند.

 

گذشته از روابط گرجی ها با یونانیان باستان، سلسله پادشاهی های مختلف در گرجستان با دولت های رومی متحد بوده اند.

 

در قرن چهارم، یک زن رومی یونانی زبان به نام "سنت نینو" که یک نوادگان سنت جورج بود، مسیحیت را در گرجستان نشر داد و منجر به تبدیل گرجستان به یک دولت پادشاهی مسیحی شد.

 

تبدیل شدن گرجستان به یک کشور مسیحی در آن زمان، به معنای آن است که سردمداران گرجستان، به جای تکیه بر امپراتوری های مسلمان در نزدیکی خود (ترکیه و ایران)، به فرهنگ و دین اروپا و غرب متکی شدند.

 

در قرن بیست و یکم، مناطق مختلف گرجستان متحد شدند تا کشور گرجستان را تشکیل دهند، آنچنان که در قرن 12 و 13، گرجستان مستقل و کاملا گرجی بود و آن دوره همواره به عنوان عصر طلایی گرجستان شناخته می شود.

 

دوره طلایی گرجستان، توسط شاه "دیوید سازنده"، پسر جورج دوم و ملکه هلنا، با جنگ و پیروزی بر ترک ها شروع شد.

 

در طول این زمان، نفوذ گرجستان از جنوب اوکراین در اروپای شرقی به دروازه های شمالی ایران گسترش یافت. گرجستان همانند یونان متحد خود، در قرون وسطی به نوعی دروازه بان اروپا بود، که یک کشور محصور و بزرگ بود، در همین دوره بود که بسیاری از حمله های اسلامی به گرجستان اتفاق افتاد.

 

در پایان قرون وسطی، گرجستان به دلیل تداخل مداوم مغول ها و سایر مردم عشایر به تدریج از بین رفت و شکست خورد. مغول ها توسط جورج پنجم اخراج شد.

 

وضعیت جغرافیایی گرجستان بعد از سقوط قسطنطنیه بدتر شد، به این معنی که گرجستان بعد از آن توسط کشورهای مسلمان ترک، فارس و سایر اقوام مسلمان از جنوب و غرب و شرق محصور شد.

 

گرجستان در نهایت تجزیه شد و به ترتیب اجازه داد ترکیه و ایران مناطق غربی و شرقی گرجستان را در اختیار بگیرند.

 

 گرجستان قدیم

 

قرن هجدهم و نوزدهم در گرجستان

 

از اواسط قرن هجدهم، حاکمان در هر دو پادشاهی غربی و شرقی گرجستان بارها و بارها از قدرت های بزرگ اروپایی درخواست کمک کردند اما فایده ای نداشت.

 

پادشاه واختانگ، ایالت شرقی گرجستان فرستاده خود، صبا اوربلیانی را به فرانسه و نزد دولت های پاپ فرستاد، برای درخواست کمک به گرجستان، اما هیچ چیز قابل ملاحظه ای دریافت نکرد. کمبود کمک های غربی گرجستان را در معرض خطر قرار داد، طوری که تحت فشار ارتش عثمانی قرار گرفت، هر دو واختانگ و اوربلیانی در نهایت مجبور به پذیرفتن پیشنهاد حفاظت نزد "پتر کبیر" روسیه شدند و فرار کردند.

 

گرجستان امروز، جریان مأموریت دیپلماتیک اوربلیانی و مراجعه او به فرانسه را تبدیل به یک تمثیل از عدم تاثیر درخواست کمک از غرب می داند.

 

در سال 1783 گرجستان پیمان بحث برانگیز "گئورگیوسکی" را با امپراتوری روسیه امضا کرد. این معاهده به رسمیت شناختن پیوند مسیحیت ارتدوکس بین دو ملت، گرجستان و روسیه را به عنوان حمایت دوکشور از یکدیگر می دانست، در حالی که این معاهده تضمین می کرد که تمامیت ارضی گرجستان و ادامه سلسله پادشاهی گرجی برقرار بماند.

 

با وجود وعده ها، روسیه این موضوع را به نکرد و گرجستان را در برابر حملات خارجی کمک نکرد و در عوض قطعه ای از گرجستان را به به سرزمین خود ملحق نمود.

 

روسیه کلیسای ارتدوکس گرجستان را تا اندازه اسقف اعظم روسیه تنزل داد و همچنین سلطنت گرجستان را به سطح نجیب زاده روسی کاهش داد.

 

گرجستان به سرعت به سرزمین های خانواده سلطننتی روسیه تبدیل شد، بعضی از اعضای خانواده سلطنتی روسیه که مشکلات تنفسی داشتند، آب و هوای پاک گرجستان را گرامی داشته و به آنجا مهاجرت کردند.

 

 

کشور گرجستان

 

قرن بیستم در گرجستان

گرجستان گرچه بیش از یک قرن تحت امپراتوری روسیه زندگی کرده بود، در سال 1918، اولین جمهوری مدرن خود را با حمایت نظامی ارتش آلمان و بریتانیا تاسیس کرد. روسیه، با این حال، به زودی گرجستان را تبدیل به یک کشور خنثی کرد، که منجر به خروج نیروهای انگلیسی از کشور شد. هنگامی که آلمان و بریتانیا از گرجستان خارج شدند، چند ماه بعد روسیه با حمله به گرجستان و ملحق نمودن آن به امپراطوری کمونیستی خود، شوروی سابق را گردهم آورد.

 

در دوران اتحاد جماهیر شوروی، گرجستان به دست پسر خود، یوسپ استالین (اهل گرجستان) دیکتاتوری که ده ها هزار نفر را مجروح و اعدام کرد، سرکوب وحشتناکی را متحمل شد. اما این دوره نیز با تغییرات بزرگی همراه بود. گرجستان به یکی از جمهوری های مهم اتحاد جماهیر شوروی تبدیل شد.

 

گرجستان که به دلیل طبیعت مهربان و بخشنده اش، مشهور به دارابودن منابع آبگرم و اسپا، استراحتگاه، غذا و تاکستانهای بزرگ انگور است، برای اتحاد جماهیر شوروی به مقصد مهم توریستی و گردشگری تبدیل شد. گرجستان پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991، استقلال خود را اعلام کرد، اما با قیمت سنگین.

 

جدایی طلبان طرفدار روسیه در آبخازیا و اوستیای جنوبی جنگ های جدایی طلبانه را به راه انداختند و بیشترین سالهای دهه 1990 گرجستان در هرج و مرج و جنگ داخلی بسر می برد.

 

 بلیط گرجستان

 

قرن بیست و یکم و گرجستان

 دوران آشفتگی گرجستان پس از انقلاب رز در سال 2003 به پایان رسید و گرجستان با تلاش های متعدد رئیس جمهوری وقت "میکائیل ساکاشویلی" اصلاحات عمده دموکراتیک و اقتصادی را با هدف ادغام با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و نهاد های مختلف اروپا انجام داد.

 

روابط گرجستان با روسیه همسایه شمالی، از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی همچنان گرم بود ولی از اوایل دهه 2000 روابط شروع به سرد شدن کرده و در نهایت منجر به یک درگیری مدنی شد که گرجستان اکثر کنترل نظامی و اداری خود را از آبخازیا و اوستیای جنوبی از دست داد.

 

 

گرچه پس از انقلاب رز، پیشرفت قابل توجهی حاصل شده است، اما گرجستان همچنان یک کشور با مشکلات سیاسی متعدد است و همچنین مشکلاتی در مسائل اقتصادی و اجتماعی دارد. 

 

در سال 2014، ساکاشویلی از سوی دولت جدید گرجستان به اتهام چندین جرم جنایتکار اعلام شد و تحت پیگرد قانونی قرار گرفت که او تمام آنها را رد می کند و به عنوان انگیزه سیاسی به آن اشاره می کند. از آن زمان، ساکاشویلی به اوکراین گریخت و اگر به گرجستان مراجعت کند، محکوم شده و تحت تعقیب قرار می گیرد، او غیابا به 11 سال زندان محکوم شده است.

 

در اوایل سال 2010، حزب بیدزینا ایوانیشویلی، «رویای گرجستان»، پس از شکست دادن حزب ساکاشویلی در انتخابات اخیر مجلس پیروز شد و تا امسال (2018) این حزب از نیروهای اصلی در جو سیاسی گرجستان است. اینکه دولت گرجستان، تا چه حد کشور را بهتر می کند و روابط خود را با روسیه اصلاح می کند کاملا نامشخص است.

 

 درباره گرجستان

 

مناطق گرجستان

 

استان کارتلی

مرکز قلب گرجستان، مرکز فرهنگ گرجستان شرقی و مرکز اقتصادی، فرهنگی و سیاسی ملی است. استان کارتلی، جایگاه بسیاری از اهداف مهم مانند تفلیس، متسختا، گوری و کازبگی است.

 

 

منطقه ریونی

ریونی، مرکز غربی گرجستان و مرکز قدیم پادشاهی کلختی، سرزمین پشم طلایی است، ریونی امروزه مرکز نگهداری آثار باشکوه باستانی ثبت شده در یونسکو و مناظر کوهستانی فوق العاده و دو منظقه معروف راچا و ایمرتی است.

 

 

کاختی

استان کاختی منطقه تاکستان های معروف گرجستان، با آب و هوای نسبتا خشک، پر از دره ها، کلیساهای زیبا، صومعه ها و تاکستانهاست.

 

 

جنوب غربی گرجستان

مرکز تفریحی ساحلی گرجستان، از جمله دومین شهر بزرگ گرجستان باتومی است.

 

 

شمال غربی گرجستان

منطقه ای مملو از مناظر متنوع، مراتع بلند و نواحی پست در غرب تا بلندترین قله از کوه های اروپاست.

 

 

سامتسخته و جاواختی

غارهای باستانی "واردزیا" و صومعه صخره ای "ساپارا" در این منطقه هستند، همچنین این منطقه شامل بسیاری از جمعیت ارمنی در گرجستان است

 

 

مناطق مورد اختلاف (آبخازیا و اوستیای جنوبی)

مناطق مورد مناقشه آبخازیا و اوستیای جنوبی،امروزه دیگر تحت کنترل دولت مرکزی گرجستان نیستند؛ آبخازیا یک شبه جزیره زیبا و ساحلی و دارای جزایر آتشفشانی است، در حالیکه اوستیای جنوبی در کوه های قفقاز بزرگ است.

 

این دو منطقه تحت اشغال روسیه واقه شده و مسافر کمتری به دلیل خطرات آن و همچنین شرایط کوهستان دارد. هر دو منطقه توسط مرزبانان روسیه کنترل می شوند.

 

 

هتل گرجستان

 

شهرهای گرجستان

 

تفلیس

تفلیس پایتخت و متنوع ترین شهر گرجستان است، تفلیس نه تنها سرمایه کشور بلکه مرکز ملی است که تقریبا یک سوم کل جمعیت گرجستان را شامل می شود. تفلیس یک ترکیب جالب از ساختمان های قدیمی و جدید است.

 

باتومی

دومین شهر بزرگ گرجستان، مخلوطی از ساختمان های کلاسیک در برابر آسمان خراش ها و درختان نخل در ساحل دریای سیاه است.

 

بورجومی

شهری کوچک و زیبا با آب معدنی معروف، یک پارک ملی و یک عمارت تابستانی سلسله رومانف روسیه

 

کوتایسی

سومین شهر بزرگ گرجستان و پایتخت تاریخی قوم کولختی باستانی است که جزو آثار باستانی یونسکو قرار دارد.

 

متسختا

پایتخت تاریخی گرجستان، مرکز کلیسای ارتدوکس گرجستان و یکی دیگر از سایتهای ثبت شده در میراث جهانی یونسکو ودر نزدیکی تفلیس است.

 

آخالتسیخه

مرکز کوچک منطقه سامتسخه و جاواختی و در نزدیکی دو مقصد گردشگری محبوب: واردزیا و صومعه صخره ای ساپارا قرار گرفته است.

 

سوخومی

مرکز آبخازیا و یک ساحل زیبا در برابر کوه هاست اما از جنگ و تحریم اقتصادی رنج می برد.

 

تلاوی

مرکز استان کاختی و مرکز تاکستان های معروف گرجستان و قلعه ها و آثار باستانی زیادی است.

 

 

مراکز خرید گرجستان

 

مقاصد دیگر گردشگری در گرجستان

 

پیست اسکی باکوریانی

پیست اسکی که در بازی های المپیک زمستانی استفاده شده و مهم ترین مقصد اصلی اسکی در جنوب کشور است.

 

بزرگراه نظامی گرجستان

جاده ای که در امتداد مناظر کوهستانی قفقاز و خطوط راس کوههای سر به فلک کشیده از تفلیس تا شهر ولادی قفقاز در روسیه کشیده شده و گاهی اوقات به عنوان "بزرگراه تهاجم" شناخته شده است.

 

تاکستان های کاختی

به ویژه کارگاه "شاتو موکرانی" که بجای مانده از قرن نوزدهم است، و املاک"تسیناندالی" و کارخانه های دیگر واقع در اطراف سیقناقی.

 

کوه کازبگ

یکی از بلند ترین کوه های اروپا، همچنین کلیسای "گرگتی" در بالای تپه ای در نزدیکی کوه کازبگ است.

 

صومعه داویت گارجا

صومعه ای که با نقاشی های زیبا در بالای یک کوه و در نزدیکی آذربایجان واقع شده است.

 

پیست اسکی پاسانائوری

اصلی ترین پیست اسکی در کوه های قفقاز بزرگ در گرجستان و در کنار بزرگراه نظامی گرجستان و در نزدیکی شهر کازبگی است.

 

روستای شاتیلی

یک روستای کوهستانی در نزدیکی مرز با روسیه است. این روستا در یک دره عمیق بنام " آرقونی" و در ارتفاع حدود 1،400 متری واقع شده است، یک مجتمع منحصر به فرد از قلعه های مدرن و خانه های محکم از سنگ و ملات است.

 

سوانتی علیا

بالاترین منطقه مسکونی در اروپا، در اطراف منطقه "مستیا" قرار دارد، قلمرو اسرار آمیز قوم "سوان" و یک سایت ثبت شده به عنوان میراث جهانی یونسکو است

 

مازری

روستای کوهستانی در سوانتی، که توسط یک منظره باشکوه آلپی و آبشارهای بزرگ احاطه شده است.

 

واردزیا

یک صومعه غار، مربوط به قرن دوازدهم و مشرف به یک دره بزرگ رودخانه است.

 

اپلیسیتسیخه

یک شهر سنگی 3600 ساله که مرکز بزرگ منطقه ای ادیان بت پرست، پیش از مسیحیت بوده است.

 

 

کوهستان گرجستان

 

سفر به مناطق کوهستانی در گرجستان

 

برای رفتن به مناطق دور افتاده گرجستان (به عنوان مثال، دوشتی، خوسورتی و غیره) که اغلب صعب العبور هستند، تا جایی که ممکن است از خدمات شرکت های توریستی، اتوبوس و تاکسی و امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهند استفاده کنید. اما بعضی مواقع ادامه سفر فقط پیاده ممکن است.

 

برای رفتن به مقصد خود اگر لازم شد حتی سوار بر یک کامیون حمل و نقل کالا شوید یا یک جیپ را استخدام کنید. گرفتن یک کامیون مستلزم آن است که شما در برنامه سفر خود انعطاف پذیر باشید. استخدام یک جیپ واقعا می تواند به دلیل هزینه های بالای ناشی از کمبود سوخت در مناطق دور افتاده بسیار گران باشد. برای کسب اطلاعات در مورد هر یک از گزینه ها، در ایستگاه اتوبوس یا بازار مرکزی آخرین شهر، و از بومیان آنجا نحوه رفتن به مقصد بعدی را سوال کنید.

 

 

 

مکالمه با مردم گرجستان

برای طرفداران زبان، زبان گرجی و گویش های آن چیزی شگفت انگیز و جالب است. با این حال، زبان گرجی برای اغلب افراد بعنوان یک کابوس تلقی می شود. زبان گرجی به هیچ وجه شبیه به زبان هایی که در خارج از گرجستان صحبت می کنند نیست.

 

برای اکثر خارجی ها، نه تنها تعداد زیادی حروف جدید در زبان گرجی وجود دارد، بلکه تعدادی از حروف گرجی نیز با دو صدای پیوسته شروع می شوند.

 

در زبان گرجی این امکان وجود دارد که یک کلمه با هشت حرف بیصدا درکنار هم ترکیب شود و یا یک کلمه بعنوان یک جمله استفاده شود و یک معنای بلند داشته باشند، بعنوان مثال کلمه "vprtskvni - ვფრცქვნი" به معنی "من ضعیف هستم. به یاد داشته باشید که تعدادی حروف همخوان و همصدا در گرجی وجود دارد، و در زبان گرجی صداهای خاصی وجود دارند که فقط خود گرجی ها می توانند تفاوت آنها را متوجه شوند.

 

 

مذهب گرجستان

 

کلیساهای گرجستان

گرجستان برای کلیساهای ارتدوکس باستان مشهور است، بسیاری از آنها در کوه های قفقاز ساخته شده اند. معماری معبد گرجستان در بسیاری از جنبه ها مشابه با ارمنی است که دارای کنگره و پنجره هایی به شکل مخروطی است.

 

کلیسای صلیب جواری و کلیسای Svetitskhoveli هردو در نزدیکی متسختا و جزو میراث جهانی می باشند.

 

کلیسای جامع سامبا در تفلیس، بزرگترین کلیسا در گرجستان و یکی از بلندترین کلیساهای ارتدوکس در جهان است.

 

کلیسای جامع سیونی (به نام افتخار کوه صیون در اورشلیم، که به احترام حضرت مریم به این بانو اختصاص داده شده بود) اصلیترین کلیسای جامع گرجستان بود که پیش از این ساخته شده بود.

 

کلیسای جواری (درزبان گرجی یعنی کلیسای صلیب) ایند کلیسا صلیب "سنت نینو" را نگه می دارد که با آن صلیب سرزمین های ایبری (گرجستان) را به مسیحت دعوت کرد.

 

صومعه جلاتی در نزدیکی کوتایسی، مهمترین کلیسای قرون وسطایی و یک میراث جهانی می باشد.

 

 

 مردم گرجستان

 

مسائل حساس در گرجستان

هنگام گفتگو با گرجی ها، در مورد موضاتی گفتگو نکنید، مثلا در مورد روسیه و یا مناطق جدایی طلب گرجستان، آبخازیا و اوستیای جنوبی، که توسط روسیه اشغال شده است. گرجستان به دلیل اشغال روسیه، از مناطق وسیعی از سرزمینش محروم شده و اکنون باید تعداد زیادی از پناهندگان آواره را نیز پشتیبانی کند. در سال های 1992 و 2008 خشونت قومی در مناطق جدایی طلب که توسط روس ها پشتیبانی می شد، وجود داشت.

 

ممکن است گرجی ها به سرعت عواطف خود را نشان دهند و منجر به خصومت شود. اکثر گرجی ها از مبارزه اوکراین علیه روسیه حمایت می کنند، بنابراین این موضوع نیز حساس است. سعی نکنید که گرجی ها را متقاعد کنید که آنها روسیه را درک نادرست می کنند یا اینکه روسیه دلایل خوبی برای اقداماتش دارد - این افراد قرن ها در کنار روسیه زندگی کرده اند و زمان زیادی برای ایجاد نظراتشان دارند.

 

اگر می توانید سیاست را کنار بگذارید، گرجی ها معمولا رفتار دوستانه ای دارند. احترام به توسعه گرجستان. همانطور که گرجستان پس از سالها بی ثباتی بهبود می یابد، توجه به این بهبود و توسعه باعث می شود مردم گرجستان به شما احترام بیشتری بگذارند.

 

در گرجستان سعی نکنید که به دنبال نقاط ضعف خارجی، واقعی یا تصورات باشید. به خاطر داشته باشید که فقط به این دلیل که چیزی در گرجستان به روسیه یا ترکیه اشاره می کند، به این معنی نیست که از آن مکان ها آمده است.

 

گرجستان در تقاطع تمدن ها قرار دارد و ترکیبی از تمام فرهنگ های آسیایی و اروپایی است و این زیباست.

 

به گرجستان امروزی تمرکز کنید به گرجستان به عنوان کشور و فرهنگ و قومی که در طی قرون متمادی علیرغم تهاجم و جنگ و تجاوز، هویت خود را حفظ نموده است.

 

از این واقعیت آگاه باشید که به دلایل تاریخی و مذهبی، بین مردم گرجستان و فرهنگ های همسایه اسلامی اختلاف شدید و عمیقی وجود داشته، بحث در این باره می تواند بسیار حساس باشد.

 

بسیاری از گردشگران شگفت زده می شوند وقتی متوجه می شوند که بسیاری از احساسات عجیب و غریب در تفلیس از اروپا آمده و نه از آسیا.

 

اکثر ساختمان های ظاهرا شرقی، مغولی و آسیایی (اپرای تفلیس، حمام سولفور، ساختمانهای قدیمی شهر، و غیره، همگی توسط معماران معروف اروپایی در قرن نوزدهم ساخته شده اند و همراه با شگفتی های معماری اروپایی، با سبک های عجیب و غریب آن زمان آمیخته و ترکیب شده اند.

 

 

 شهرهای گرجستان

 

موضوعات مذهبی در گرجستان

گرجستان به اندازه ای که ظاهرا مذهبی نشان می دهد، مذهبی نیست. نمایش های مذهبی اغلب به عنوان عاملی از انتظارات اجتماعی و به عنوان نشانه ای از فرهنگ و سنت شناخته می شود. بخش بزرگی از گرجی های مذهبی به طور معناداری عمدتا ایمان خود را نمایان می کنند و به دلایل تاریخی و فرهنگی، مردمی مذهبی شناخته می شوند.

 

اکثر مردم گرجستان هر هفته در کلیسا حضور ندارند و تعطیلات مذهبی بیشتر در مورد جشن ها و حفظ سنت ها از سنت دینی است. در هنگام گفتگو شما هرگز نمی دانید که با چه کسی صحبت می کنید، بنابراین آشکارا دین گرائی گرجستان را تمسخر ننمایید، بعضی ممکن است آن را به عنوان یک بی احترامی تلقی کنند.

 

کلیسای ارتدوکس گرجستان که یکی از ارشد ترین کلیساهای ارتدوکس است، به همان اندازه محافظه کار است که خواهر روسی آن است، بنابراین مقررات در مکان های مقدس یکسان است.

 

مردان، به جز پسران جوان، مجاز به پوشیدن شلوارک کوتاه در داخل ساختمان کلیسا نیستند. انتظار میرود که خانم ها یک پوشش سمبولیک را به عنوان نشانه ای از احترام بپوشند. خانمها، خوب است که دامن کوتاهتر از زانو نپوشند.

 

 

 

ملاحظات مالی در گرجستان

گرجی ها مردمانی مهمان نواز هستند. اگر یک گرجی شما را در جایی دعوت کند، اغلب، هزینه ها را پرداخت می کند، اگر شما دست به جیب ببرید، برای میزبان شما شرم آور است.

 

هنگام رفتن به یک رستوران با شخصی، همیشه باید حداقل یک مبلغی را برای غذا پرداخت کنید و اگر میزبان اجازه می دهد آماده باشید تا این کار را کامل انجام دهید. تقسیم هزینه ها و ترکیب های مختلف آن قابل قبول نیست، مگر اینکه شما با شخصی بسیار نزدیک هستید و درک متقابل در مورد چگونگی انجام این کار داشته باشید. اگر برای شام به خانه خصوصی دعوت شده است، ملاقات با شیرینی و نوشیدنی است.

 

 

نمایندگی hp  / کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ  /  بلیط گرجستان  /  بلیط لحظه آخری نجف  /  تور گرجستان  / تور تفلیس  /  بلیط چارتر

نویسنده : milad sohrabi manesh بازدید : 10 تاريخ : چهارشنبه 15 آذر 1396 ساعت: 21:12
برچسب‌ها : بلیط گرجستان, بلیط لحظه آخری گرجستان, بلیط هواپیما گرجستان, بلیط چارتر گرجستان, خرید بلیط گرجستان, بلیط هواپیما گرجستان, بلیط لحظه آخری ارزان قیمت گرجستان, بلیط یک طرفه گرجستان, بلیط دو طرفه گرجستان, فروش بلیط گرجستان, فروش بلیط لحظه آخری گرجستان, فروش بلیط چارتر گرجستان, ,